Corvus Quartet
VítejteO násProjektyMultimediaBlogCZEN

 

 

 

 

 

 

 

 

Corvus Quartet

Komorní soubor Corvus Quartet vznikl v roce 2004 ze členů Komorní filharmonie Pardubice jako snaha rozšířit svou hudební působnost o nové a nezvyklé žánry, dosud pro složení klasického smyčcového kvarteta málo užívané.


Proto v repertoáru najdeme skladby napříč spektrem hudebních dějin od Bacha, Mozarta, Dvořáka až k The Beatles, Pink Floyd či Dream Theater. Nezanedbatelnou součástí repertoiru je též hudba filmová. Zde je třeba zmínit, že úpravy skladeb pro Corvus Quartet jsou z pera Petra Vrány.

Corvus Quartet pravidelně pořádá letní a předvánoční koncerty
na pardubickém zámku, vystupuje v koncertních cyklech Komorní filharmonie Pardubice a při nejrůznějších společenských událostech, jako jsou např. prezentace a výročí firem, oslavy nebo různorodá společenská setkání.


Libor Ježek

narozen v roce 1975. Již od mládí byl rodiči veden k hudbě. Studoval hru
na housle na konzervatoři P.J.Vejvanovského v Kroměříž u prof. J. Schulmeistera, kterou zakončil absolutoriem v roce 1995. Tomuto oboru se dále věnoval na Fakultě umění Ostravské univerzity v houslové třídě Prof. Z. Goly. Po dokončení studií nastupuje na místo zástupce koncertního mistra v Komorní filharmonii Pardubice a pedagogicky spolupracuje s konzervatoří Pardubice. Roku 2004 se stává spoluzakladatelem a primáriem komorního souboru Corvus Quartet.

Petr Klas

narozen 20. 9. 1962. Od šesti let byl žákem profesora Otto Vašury, v jehož houslové třídě na pardubické konzervatoři maturoval v roce 1981. Po maturitě se věnoval hře na violu u profesorů Petra Zdvihala a Ladislava Kyseláka. V letech 1985-2012 byl členem Komorní filharmonie Pardubice.
V současnosti zastává místo ředitele ZUŠ Hlinsko.

Petr Vrána

narozen 16.11.1976 v Hranicích na Moravě. V roce 1996 absolvoval konzervatoř P.J.Vejvanovského v Kroměříži. V letech 1997-2001 studoval na Fakultě umění Ostravské univerzity (žákem Prof. Z.Goly). Četně hostoval v řadě symfonických a komorních těles v Čechách i na Moravě nejen coby řadový houslista, ale též jako koncertní mistr. V letech 2001-2013 byl angažován v Komorní filharmonii Pardubice. Od roku 2011 pedagogicky působí na konzervatoři v Olomouci. K účinkování v Corvus Quartetu jej přivedla náklonnost k jiným hudebním žánrům, zejména rocku, popu, metalu a jazzu. Od vzniku ansámblu, v roce 2004, se podílí na tvorbě repertoáru aranžérsky.

 

David Matoušek

narozen v roce 1977. Po absolvování konzervatoře v Teplicích, u prof. Jana Kamenáře a Tomáše Strašila, se dále věnoval studiu hudby na Fakultě umění Ostravské univerzity a současně při tom působil jako koncertní mistr violoncell v Karlovarském symfonickém orchestru. V roce 2006, po příchodu do Komorní filharmonie Pardubice na místo 1. violoncellisty, s radostí přijímá post nejmladšího člena Corvus Quarteta.

 

 

 

Kontakt: Libor Ježek | tel.: +420 603 582 170 | e-mail: info@corvusquartet.cz